Phoenix Forgotten (2017)

Posted by on 26 lipca 2018

„Phoenix Forgottenm”, to pełnometrażowy debiut Justina Barbera, który opowiada o grupie nastolatków, którzy mięli okazję obserwować, jak im się wydawało niezidentyfikowane obiekty latające z innych galaktyk, czyli krótko mówiąc UFO. Jest to opowieść o prawdziwych wydarzeniach, gdyż rzeczywiście w roku 1997 w Stanach Zjednoczonych miało miejsce, coś co potem nazwano „Światłami nad Phoenix” z angielskiego

„Phoenix Forgottenm”, to pełnometrażowy debiut Justina Barbera, który opowiada o grupie nastolatków, którzy mięli okazję obserwować, jak im się wydawało niezidentyfikowane obiekty latające z innych galaktyk, czyli krótko mówiąc UFO. Jest to opowieść o prawdziwych wydarzeniach, gdyż rzeczywiście w roku 1997 w Stanach Zjednoczonych miało miejsce, coś co potem nazwano „Światłami nad Phoenix” z angielskiego “Phoenix Lights”. To nie mogło być urojenie, gdyż te nie występują masowo, ale raczej stanowią problem jednostki ludzkiej, dotkniętej chorobą fizyczną, albo umysłową. Zastanawiający jest więc fakt, cóż takiego mogli zobaczyć ówcześni nastolatkowie, zwłaszcza że jak nam wszystkim wiadomo, to właśnie w Stanach istnieje coś takiego jak Strefa 51, czyli inaczej mówiąc teren, który jest określany mianem instytutu do badań nad istotami z kosmosu i krążą wokół niego różne legendy. Wspominając o „Phoenix Forgottenm” nie można pominąć tak istotnych dla tego rodzaju produkcji, a odgrywających dużą rolę w tego rodzaju filmach, efektach specjalnych.

Fabułą filmu, jest niewątpliwie poszukiwanie prawdy o naturze ludzkiej, o działaniu mózgu, a także o skutkach nieprzewidzianych przeżyć, o traumie, która pozostawia ślad w naszej psychice. Ale przede wszystkim o to, że szukanie prawdy jest czymś zupełnie naturalnym dla naszego rozwoju, dla potwierdzania własnych odczuć zmysłowych, gdyż jak wiemy, wzrok jest tylko jednym z wielu zmysłów. W przypadku obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających, dochodzić może także zmysł słuchu, który niejako może potwierdzać istnienie samej sytuacji, ale czy poznanie prawdy jest w stanie uwolnić umysł od ciągłego wracania do tak niesamowitej chwili?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *